KLASA BIOLOGICZNO-CHEMICZNA 

CHARAKTERYSTYKA KIERUNKU:

Jesteś ciekawa/y świata, ambitna/y, kreatywna/y, chętna/y, chcesz  rozwijać swoje pasje, pogłębiać i utrwalać wiedzę? Pamiętaj! U nas nie krytykujemy, naprowadzamy na rozwiązania,  nie uczymy na pamięć, pracujemy metodami poszukującymi, rozwijamy umiejętność kreatywnego myślenia.

ZDOBYWANE UMIEJĘTNOŚCI:

   1. Rozumiesz i stosujesz nabytą wiedzę do rozwiązywania zadań egzaminacyjnych,
   2. Opanowujesz czynności praktyczne na zajęciach laboratoryjnych,
   3. Pozyskujesz, przetwarzasz i tworzysz informacje, czyli umiesz łączyć teorię z praktyką.

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE:
Biologia;
Chemia.

PRZEDMIOTY DODATKOWE:
Fizjoterapia;
Język migowy.

MOŻLIWOŚCI DALSZEGO KSZTAŁCENIA:
Możesz podjąć pracę, ale warto kształcić się dalej na studiach licencjackich, magisterskich, w szkołach policealnych w całej Polsce - analityka medyczna, analityka kryminalistyczna i sądowa, audiofonologia, bioinżynieria, biokosmetologia, biologia, biotechnologia, budownictwo, chemia, dietetyka, ekorehabilitacja, farmacja, fizjoterapia, inżynieria środowiska, kosmetologia, kryminalistyka, leśnictwo, medycyna, mikrobiologia, neurobiologia, ochrona środowiska, odnowa biologiczna, ogrodnictwo, ortodoncja, pedagogika, pielęgniarstwo, położnictwo, protetyka, psychologia, kierunki pożarnicze, ratownictwo medyczne, rolnictwo, stomatologia, technologia żywności, weterynaria, wychowanie fizyczne, zdrowie publiczne oraz astronomia, kosmonautyka, lotnictwo.

CZYM MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ:

Wyposażona pracownia biologiczno-chemiczna,  wyjazdy warsztatowe, współpraca z uczelniami wyższymi, nasi absolwenci studiują na uczelniach w całej Polsce. O sukcesach możesz poczytać na naszej stronie internetowej -  zs2wloszczowa.pl. Sprawdź nas!