technik ekonomista

TECHNIK EKONOMISTA

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU:

Technik ekonomista organizuje pracę biura firmy, wykonuje zadania w zakresie: zaopatrzenia, magazynowania materiałów i gotowych produktów, transportu i przede wszystkim sprzedaży towarów i usług. Prowadzi sprawy kadrowe i płacowe w firmie. Jest to zawód atrakcyjny, który stwarza szerokie możliwości zatrudnienia oraz kształcenia na studiach wyższych po ukończeniu szkoły średniej.

ZDOBYWANE UMIEJĘTNOŚCI:

• prowadzenie dokumentacji biurowej i magazynowej,
  • prowadzenie dokumentacji procesu sprzedaży,
  • sporządzanie biznesplanu,
  • prowadzenie rekrutacji i selekcjonowania kandydatów do pracy,
  • sporządzanie dokumentacji kadrowej,
  • rozliczanie wynagrodzeń i składek pobieranych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych,
  • prowadzenie analizy zatrudnienia i wynagrodzeń,
  • prowadzenie ewidencji podatkowych i rozliczeń podatkowych,
  • prowadzenie rozliczeń finansowych z kontrahentami i podmiotami rynku finansowego.

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE:

Jeden wybrany przedmiot: matematyka, fizyka, chemia, biologia, informatyka, język obcy nowożytny, geografia,  WOS

TYTUŁ POTWIERDZAJĄCY KWALIFIKACJE ZAWODOWE:

technik ekonomista

kwalifikacja EKA.04.

Prowadzenie dokumentacji w jednostce organizacyjnej

kwalifikacja EKA.05.

Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA:

• firmy produkcyjne, handlowe i usługowe
  • urzędy administracji
  • urzędy skarbowe
  • banki
  • sekretariaty
  • agencje celne
  • towarzystwa ubezpieczeniowe
  • stowarzyszenia i fundacje
  • własna firma

MOŻLIWOŚCI DALSZEGO KSZTAŁCENIA:

• ekonomia
  • zarządzanie
  • marketing
  • finanse
  • rachunkowość
  • prawo
  • administracja
  • stosunki międzynarodowe

CZYM MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ:

Uczniowie technikum ekonomicznego odnoszą wiele sukcesów w konkursach i olimpiadach, osiągają bardzo wysokie wyniki nauczania, są stypendystami, a po ukończeniu szkoły wyróżniającymi studentami i cenionymi pracownikami.

2020, 2019, 2018, 2016 – I miejsce w etapie wojewódzkim olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” – finaliści etapu centralnego (uczniowie uzyskali indeksy i dodatkowe punkty w rekrutacji na studia)

2020, 2019, 2018 – odpowiednio I, II i III miejsce w wojewódzkim konkursie statystycznym

100% zdawalność i wysokie wyniki z egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe

Zajęcia prowadzone są w dobrze wyposażonych pracowniach informatycznych.