Informacja dla Rodziców i Wychowanków Internatu

w roku szkolnym 2024/2025

Tutaj znajdziecie wszelkie informacje dotyczące Naszego Internatu
INTERNAT jest placówką opiekuńczo - wychowawczą, przeznaczoną dla uczniów uczących się poza miejscem zamieszkania.
• Młodzież mieszkająca w internacie objęta jest całodobową opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.
• Zapewniamy dobre warunki do nauki organizując czas na naukę własną.
• Udostępniamy pomoce dydaktyczne (biblioteczka, pracownia komputerowa ze stałym dostępem do Internetu).
• Zapewniamy smaczne i urozmaicone wyżywienie od poniedziałku do piątku.
• Dbamy o dobre samopoczucie młodzieży, miłą i przyjazną atmosferę.
• Zachęcamy do atrakcyjnego spędzania czasu wolnego na hali sportowej PCKR, boisku wielofunkcyjnym, terenie rekreacyjnym PCKR oraz szkoły., Organizowane są również ogniska, dyskoteki, wyjścia na różnorodne imprezy kulturalne itp.

Wszyscy wychowankowie winni przywieźć ze sobą:

- poszwy na pościel, poszewki i prześcieradła (kołdra, koc i poduszka są na wyposażeniu internatu);

- strój galowy na rozpoczęcie roku szkolnego;

- kurtki wierzchnie;

- obuwie podwórzowe;

- obuwie zmienne (sportowe i kapcie);

- ubrania na zmianę;

- ręczniki;

- klapki pod prysznic;

- środki higieniczne;

- strój sportowy;

- podstawowe przybory szkolne.

Informacja o dacie i godzinie zakwaterowania w internacie będzie podana w sierpniu 2024r.

Tutaj znajdziecie wszelkie informacje dotyczące Naszego Internatu

INTERNAT jest placówką opiekuńczo - wychowawczą, przeznaczoną  dla uczniów uczących się poza miejscem zamieszkania.

• Zapewniamy dobre warunki do nauki organizując czas na naukę własną.
  • Zapewniamy smaczne i urozmaicone wyżywienie od poniedziałku do piątku.
  • Dbamy o dobre samopoczucie młodzieży, miłą i przyjazną atmosferę.
  • Zachęcamy do atrakcyjnego spędzania czasu wolnego (zajęcia na basenie NEMO, hali sportowej PCKR, boisku wielofunkcyjnym, terenie rekreacyjnym PCKR oraz szkoły, a także ogniska, dyskoteki, wyjścia na różnorodne imprezy kulturalne itp.). Organizowane są również ogniska, dyskoteki, wyjścia na różnorodne imprezy kulturalne itp.

DODATKOWE INFORMACJE:

• budynek internatu zintegrowany jest ze szkołą i halą sportową PCKR,
  • czas pracy internatu: od niedzieli (od godz.16ºº) do piątku (do godz.16ºº ),
  • liczba miejsc kwaterunkowych: 100,
  • na trzech kondygnacjach znajdują się 22 pokoje (dwu, trzy, cztero i sześcio - osobowe), kuchnia dla mieszkańców, świetlica i pomieszczenia sanitarne,
  • zapewniona jest codzienna opieka pielęgniarki,
  • ksero  i drukarka do dyspozycji mieszkańców (za odpłatnością),
  • całodobowy dostęp do internetu (wifi)

INFORMACJE DOTYCZĄCE OPŁAT:

Opłaty stałe wnoszone przez Mieszkańców Internatu:

- 100 zł za zakwaterowanie miesięczne;

-   20 zł  wyżywienie dzienne (śniadanie, obiad-dwudaniowy, kolacja);

Mieszkańcy internatu regulują opłaty należności w terminie 14 dni od dnia otrzymania naliczenia.

Dane do opłaty:
Konto Bankowe: 02 8525 0002 0000 0011 5821 0009
Adresat: Zespół Szkół nr 2, ul. Koniecpolska 40, 29-100 Włoszczowa
Tytuł przelewu:
Przykład: Opłata za zakwaterowanie i wyżywienie w internacie - Jan Kowalski, wrzesień 2015

Z obiadów stołówki mogą korzystać również uczniowie naszej szkoły.

INFORMACJA DLA UCZNIÓW,

KTÓRZY NIE MIESZKAJĄ W INTERNACIE

Każdy Stołownik (osoba korzystająca z usług stołówki nie będąca mieszkańcem internatu) winien zadeklarować się u kierownika internatu podając daty spożywania posiłków, dokonać wpłaty i przedstawić druk potwierdzający wpłatę na 72 godziny przed terminem rozpoczęcia spożywania obiadów (z uwagi na zamówienia tzw. wsadu do garnka).
Każdy Stołownik otrzymuje indywidualną miesięczną kartę obiadową.
W przypadku zagubienia karty nie wydaje się duplikatu karty.

Koszt jednego pełnego obiadu (dwudaniowego) dla uczniów szkoły wynosi : 8 złotych.

Dane do opłaty:
Konto Bankowe: 02 8525 0002 0000 0011 5821 0009
Adresat: Zespół Szkół nr 2, ul. Koniecpolska 40, 29-100 Włoszczowa
Tytuł przelewu:
Przykład: Opłata obiady - Jan Kowalski, 22 obiady, wrzesień 2024.