IMG 1787 Duży

okazji Światowego Dnia Zdrowia klasa I sm/poż uczestniczyła w spotkaniu z Panią Aleksandrą Włodarczyk przedstawicielem PSSE we Włoszczowie.

Młodzież miała możliwość skontrolowania CO w wydychanym powietrzu. Spotkanie miało na celu uświadomić młodzieży, jak zgubny i szkodliwy wpływ na ich organizm ma palenie tytoniu, e – papierosów, zarówno czynne, jak i bierne. Uczniowie nakładając alkogogle mogli sprawdzić, jakich zaburzeń doznaje osoba po spożyciu alkoholu, na przykład obniżenie koncentracji, spowolnienie czasu reakcji, trudności z określeniem kierunków, zniekształcenie widzianego obrazu, zaburzenie w ocenie odległości lub podwójne widzenie. Młodzież obejrzała film dotyczący profilaktyki szczepień. Celem spotkania było kształtowanie prawidłowych postaw zdrowotnych młodzieży.

IMG 1781 Duży

IMG 1782 Duży