foto 1

W listopadzie 2023 r. w zbiorach bibliotecznych, dział 159.9 PSYCHOLOGIA pojawiło się kilka kolejnych interesujących  nowości książkowych.
Zapraszamy do wypożyczania…

Biblioteka szkolna ZS nr 2 we Włoszczowie systematycznie rozwija  księgozbiór,  w tym zasoby książek z psychologii. Aktualizujemy je, kupując m.in. tych autorów i tytuły, które pojawiają się w zgłaszanych przez uczniów propozycjach książek polecanych innym,  np. w ramach kontynuowanej od początku roku szkolnego 2023/2024 przez nauczyciela bibliotekarza Lidię Jurek całorocznej bibliotecznej sondzie czytelniczej.

Młodzież  intensywniej pyta i poszukuje poradników o rozwoju osobistym, wskazówek motywacyjnych, z coachingu. Szuka książek  na temat budowania relacji społecznych, rozwiązywania  problemów, pokonywania trudności, skutecznego radzenia sobie z przeciwnościami i  sytuacjami ograniczającymi bezpieczne funkcjonowanie człowieka. Chce czytać sprawdzone i fachowe podpowiedzi, jak wydobyć, kształtować swoje mocne strony, czy wzmacniać tak istotne miękkie kompetencje,  inteligencję emocjonalną.

Cztery, najnowsze książki o takie tematyce bibliotekarz szkolny dobrał i kupił dla czytelników.

foto 2 Duży

foto 3